ISUM Kotwa chemiczna poliestrowa bez styrenu 300ml29,49 zł
BruttoIlość

 

Bezpieczne zakupy

 

Wysyłka w 24h

 

Łatwy zwrot produktu.

ISUM KOTWA CHEMICZNA PESF to produkt składający się z niskozapachowej żywicy poliestrowej bez styrenu. Ten szybko utwardzający się, dwuczęściowy, chemiczny system kotwienia, zapewnia po utwardzeniu, wytrzymałe mocowanie odporne na czynniki chemiczne.

GŁÓWNE CECHY 

  • Możliwość stosowania w przypadku ścian szczelinowych, murów z cegieł oraz betonu.
  • Stosowanie w warunkach suchych i mokrych. ➢ Może służyć jako wypełniacz do wypełniania szczelin i pęknięć.
  • Bez styrenu, niskozapachowa. 

ZASTOSOWANIE

  • Mocowanie drzwi antywłamaniowych.
  • Ściany kurtynowe.
  • Balustrady.
  • Montaż zawiasów.
  • Poręcze. 

SPOSÓB UŻYCIA 

Za pomocą wiertła karbidowego o odpowiednim rozmiarze, wywiercić w podłożu otwór o wymaganej głębokości osadzenia, . Oczyścić otwór za pomocą pompy ręcznej lub sprężonego powietrza. Tuż przed osadzeniem kotwy otwór musi być wolny od pyłu i zanieczyszczeń. Zdjąć gwintowaną nasadkę z kartusza. Mocno przymocować mieszającą końcówkę wylotową. Nie modyfikować mieszalnika. Upewnić się, że element mieszający znajduje się wewnątrz mieszalnika. Używać tylko dostarczonego mieszalnika. Włożyć wkład do dozownika. Wyrzucić początkową ilość spoiwa (około 5cm), ponieważ pierwsze kilka mililitrów wyciśniętej masy nie nadaje się do użycia (nie jest odpowiednio wymieszane).

W podłożach pełnych - montaż prętów gwintowanych

Wstrzyknąć spoiwo, zaczynając od tyłu otworu, powoli wysuwając mieszalnik z każdym naciśnięciem spustu. Napełnić otwory do około 2/3, aby upewnić się, że szczelina pierścieniowa między kotwą a betonem jest całkowicie zapełniona spoiwem wzdłuż głębokości osadzania. Przed użyciem należy upewnić się, że pręt gwintowany jest suchy i wolny od zanieczyszczeń. Włożyć pręt gwintowany na wymaganą głębokość osadzania do upłynięcia czasu instalacji podanego w powyższej tabeli.

W podłożach pustych

Wprowadzić tuleję odpowiednich rozmiarów. Włożyć końcówkę wylotową do końca tulei oraz wstrzyknąć żywicę tak długo, aż tuleja zapełni się w 100%. Włożyć kotew do tulei, powoli wykonując delikatne ruchy obrotowe. Usunąć nadmiar żywicy oraz pozostawić mocowanie aż do upłynięcia minimalnego czasu utwardzania (ładowania).

888
1017 Przedmioty

Specyficzne kody