ISUM poliuretanowa zaprawa murarska do cienkich spoin 870ml
Bezpieczne zakupy
Wysyłka w 24h
Łatwy zwrot produktu.
ISUM ZAPRAWA DO MUROWANIA to jednokomponentowa zaprawa poliuretanowa utwardzająca się pod wpływem wilgoci zawartej w powietrzu charakteryzująca się jednorodną, drobnokomórkową strukturą.
ZASTOSOWANIE
Wznoszenie murów ze spoinami cienkimi wykonanymi z elementów murowych o dużej dokładności wymiarów tj .z odchyłką wysokości i płaskości powierzchni kładzenia nie większej niż +/-3mm na mb. Elementy murowe stanowią bloczki z autoklawizowanego betonu komórkowego o wysokiej dokładności oraz z szlifowanych pustaków ceramicznych stosowanych w konstrukcjach murowych, w murach zewnętrznych naziemnych, później tynkowanych, oraz w murach wewnętrznych. Zaprawa przeznaczona jest zarówno do ścian nośnych jak i działowych.
SPOSÓB UŻYCIA
- Pierwsza warstwa elementów murowych musi być zawsze ułożona na zaprawie cementowej w celu dokładnego wypoziomowania powierzchni, na której będzie stał mur.
- Podłoże robocze oczyścić z zanieczyszczeń zmniejszających przyczepność zaprawy.
- Zwilżyć powierzchnie robocze wodą (przy pomocy np. pędzla) w temperaturze >0°C.
- Zabezpieczyć powierzchnie narażone na przypadkowe zabrudzenie zaprawą.
- Zbyt zimną puszkę doprowadzić do temperatury pokojowej np. przez zanurzenie w ciepłej wodzie o temperaturze do +30°C lub pozostawić w temperaturze pokojowej przez min 24h. Temperatura aplikatora nie może być niższa niż temperatura puszki.
- Założyć rękawiczki ochronne.
- Energicznie wstrząsać puszką (10-20 sek. zaworem w dół) w celu dokładnego wymieszania składników.
- Przykręcić puszkę do aplikatora.
- Pozycją roboczą puszki jest pozycja „zaworem w dół”.
- Pierwsza warstwa zaprawy musi być aplikowana na warstwę elementów murowych ułożonych i wypoziomowanych na tradycyjnej zaprawie cementowej.
- Przed nałożeniem zaprawy, wierzch poprzedniej warstwy elementów murowych należy oczyścić i zwilżyć wodą (w temperaturze >0°C).
- Liczba wymaganych wężyków zaprawy w zależności od szerokości i typu elementu murowego:
BETON KOMÓWKOSY I PUSAK CERAMICZNY:
Szerokość elementu murowego do 130 mm - 1 wężyk do zaprawy
Szerokość elementu murowego od 130 mm - 2 wężyki do zaprawy
- Dla pustaków ceramicznych warkocz nakładanej zaprawy powinien mieć średnicę minimum 5-6cm.
- Pistolet podczas aplikacji powinien znajdować się około 1cm od powierzchni elementu murowego.
- Kolejną warstwę elementów murowych nałożyć na poprzednio zaaplikowaną warstwę z zaprawą do 3 min tzn. zanim osiągnięty zostanie koniec czasu otwartego. Optymalnie czas to minuta po aplikacji aby umożliwić ucieczkę nadmiaru gazów z zaprawy.
- Po przyłożeniu elementu murowego należy go docisnąć tak aby uzyskać jak najcieńszą szczelinę.
- Dopuszczalne jest korygowanie położenia elementów murowych dla betonu komórkowego lecz nie więcej niż 5mm w pozycji poziomej bez odrywania elementu murowego. Natomiast niedopuszczalne jest dokonywanie korekty dla bloczków ceramicznych.
- Narożniki murowe wykonywać zgodnie z instrukcją producenta elementów murowych.
- Nadproża układać zgodnie z ogólnie przyjętymi metodami montowania nadproży.
- Wielkość strumienia i szybkość aplikacji regulować siłą nacisku na spust aplikatora.
- Jeśli pracę przerywa się na dłużej niż 5 minut dyszę aplikatora ze świeżą zaprawą należy wyczyścić czyścikiem do pian poliuretanowych oraz wstrząsnąć puszkę przed ponowna aplikacją. W przypadku odkręcenia aplikatora z puszki zarówno zawór jak i aplikator należy oczyścić czyścikiem.
- Niezwłocznie po pełnym utwardzeniu zaprawy należy zabezpieczyć ją przed działaniem promieni UV używając do tego np.: tynku, farb.
- Po zakończeniu pracy aplikator należy dokładnie wyczyścić. W tym celu puszkę z czyścikiem należy nakręcić na aplikator i naciskać jego spust do momentu gdy będzie z niego wypływać czysty płyn.
Parametry techniczne:
Wydajność [mb] 2
40 - 60
Przybliżona powierzchnia murowa [m2]
max. 12 m2
Czas korekty dla elementów murowych z autoklawizowanego betonu komórkowego [min]
≤ 3
Czas osiągnięcia pełnej wytrzymałości [godzina]
24
Współczynnik przewodzenia ciepła (λ) [W/m*K]) [W/m*K] (PN-EN 12667:2002)
0,036