TYTAN O14 - silikon neutralny bezbarwny 600ml22,99 zł
BruttoIlość

 

Bezpieczne zakupy

 

Wysyłka w 24h

 

Łatwy zwrot produktu.

Tytan Industry O14 jednoskładnikowy, szybkoutwardzalny uszczelniacz:

✔️ w reakcji z wilgocią atmosferyczną tworzy niekurczliwą, elastyczną spoinę

✔️ zawiera środki zapobiegające powstawaniu i rozwojowi większości pleśni, grzybów oraz glonów

✔️ wytrzymuje duże różnice temperatur, promieniowanie UV

✔️ właściwości fizyczne pozostają niezmienne przez wiele lat

✔️ charakteryzuje się doskonałymi przyczepnościami do różnorodnych podłoży i to zarówno porowatych, jak i nieporowatych, np. do szkła, glazury, stali, aluminium, ceramiki, granitu, betonu, cementu i do wielu tworzyw sztucznych, w tym twardego PCV.

ZASTOSOWANIE

✅ elastyczne uszczelnianie w szkleniu ram okiennych wykonanych z drewna;

✅ uszczelnianie wanien, umywalek, pryszniców, zlewozmywaków i innych urządzeń sanitarnych oraz wodociągowych;

✅ spoinowanie płytek ceramicznych;

✅ łączenie materiałów drewnianych, betonowych, metalowych i z tworzyw sztucznych.

Przygotowanie podłoża:

Łączone powierzchnie powinny być czyste i suche, bez kurzu, smarów i olejów. Powierzchnie odtłuszczać najlepiej przy pomocy acetonu lub etanolu (szkło, glazura, metale) albo detergentu (tworzywa sztuczne). Podłoże dokładnie osuszyć.

❗️ Podkład:

Tytan Industry O14 nie wymaga stosowania podkładu na większości podłoży, jednak na niektórych specyficznych powierzchniach (np. powierzchniach chłonnych lub powlekanych) konieczne może być zastosowanie podkładu dla polepszenia przyczepności. W razie wątpliwości prosimy o kontakt z naszym Działem Technologicznym.

❗️Projektowanie złącza:

Szerokość złącza należy przyjąć taką, aby była w stanie przenosić ruch w zakresie obliczonym dla danego uszczelniacza ( przystosowanie do ruchu). Generalnie minimalna szerokość spoiny powinna wynosić 6 mm. Dla łączy w zakresie 6 ÷ 12 mm zalecana głębokość szczeliny wynosi 6 mm. W przypadku złączy o szerokości powyżej 12 mm stosunek szerokości do głębokości powinien wynosić 2 : 1, do maksymalnej głębokości 12 mm.

W przypadku głębszych szczelin oraz tam, gdzie jest to konieczne należy zastosować elastyczne wypełnienie stałe ( np. polietylenowy pręt wypełniający ), przy czym minimalna grubość warstwy uszczelniacza nad wypełnieniem stałym powinna wynosić 6 mm. Elastyczne wypełnienie stałe powinno być stosowane wszędzie tam, gdzie mogą wystąpić naprężenia zwrotne lub aby uniknąć przylegania uszczelniacza do trzech powierzchni, co ogranicza jego przystosowanie do ruchu.

❗️ Aplikacja silikonu:

Końcówkę dyszy aplikatora należy uciąć skośnie na szerokość spoiny i dokręcić do obciętego powyżej gwintu wylotu z kartusza. Silikon wyciskać z kartusza przy pomocy wyciskacza. Powierzchnię przylegającą do spoiny zabezpieczyć przed zabrudzeniem taśmą maskującą. Spoinę należy wygładzić szmatką lub gładką szpatułką zamoczoną dla zmniejszenia przyczepności w roztworze mydła. Nadmiar nieutwardzonego silikonu z rąk, narzędzi i zabrudzonych powierzchni należy usunąć ręcznikiem papierowym przed jego utwardzeniem. Po utwardzeniu silikon z rąk należy usunąć wodą z mydłem, a z narzędzi w sposób mechaniczny lub przy pomocy środka do usuwania silikonu.

76 Przedmioty

Specyficzne kody